Teknoloji

AirPods 3 ile birlikte gürültü sorunu ortadan kalkıyor

single-image

Apple, yeni nesil kablosuz kulaklıkları AirPods 3 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin kullanıcılarından büyük ilgi gören kulaklık serisinin bu yeni modelinde en dikkat çeken özellik, aktif gürültü engelleme teknolojisi olacak.

Apple, AirPods serisini 2020 yılında yenileyecek. 160 dolardan daha pahalıya satılacağı söylenen AirPods 3’ün AirPods Pro ismiyle de satışa sunulabileceği düşünülüyor. Cihazın tasarım olarak da kayda değer yeniliklerle gelmesi bekleniyor. AirPods’un ilk ve ikinci sürümlerinin tasarımlarında herhangi bir değişiklik yapılmazken, üçüncü nesil kulaklıklarda Apple’ın yeni bir tasarım anlayışını AirPods serisine yansıtması bekleniyor.

2020 yılı başlarında satışa sunulması beklenen AirPods 3’ün en dikkat çeken özelliği gürültü önleme teknolojisi olacak. Bu teknoloji sayesinde mevcut AirPods’larda yaşanan gürültü sorunu da tarihe karışacak gibi görünüyor. 

Ancak bu teknoloji, beraberinde yeni bir sorunu da getiriyor. Gürültü önleme teknolojisini kullanan AirPods, haliyle daha çok güç harcayacak ve bu da bataryaya daha fazla yük anlamına geliyor. AirPods için hayati bir öneme sahip olan batarya ömrünün kısalmasına yol açabilecek böylesi bir teknolojiyi yaparken şirketin bu engeli nasıl aşacağı ise merak konusu.

Kaynak: Hürriyet

Paylaş

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like